Täna on , 24.04.2019  

Avaleht Raamatud Tellimine (ostukorv) Kontakt Partnerid
 
 
 

Raamatud

Raamatud on klassifitseeritud eelkõige Tehnikaülikooli akadeemilist struktuuri silmas pidades. Otsing toimib nii autori, pealkirja kui ka sõna (või stringi) järgi pealkirjas või sisututvustuses.


Raamatud > Infotehnoloogia > Arvutiteadus >

  
Raamatu nimi:Tehisintellekt. Loomadest ja masinatest
Autor:Andres Laan
Kirjastus:Koolibri
Ilmumisaasta:2017
Lehekülgi:176
Mõõdud:165*235mm
Kaal:355 grammi
Lühikirjeldus:Imiteerides loomade ajus toimuvaid arvutusi, on tehisintellekt tunginud kõikvõimalikesse tehnikaleiutistesse, nutitelefonide häältuvastusseadmetest isejuhtivate autodeni. Et mõista nende intelligentsete süsteemide tööd, heidame pilgu tehislike ja bioloogiliste ajude sisemusse. Selgitame peamisi printsiipe, millel põhineb nende pealtnäha väga erinevate süsteemide toimimine.
Kirjeldus:

Raamatu esimene peatükk (Negatiivne tagasiside) kirjeldab, kuidas lahendada piiratud ulatusega pisiprobleeme nagu südamerütmi või kehatemperatuuri reguleerimine.

Teine ja kolmas peatükk (Innustusõpe ja Närvivõrgustikud) vaatlevad üheskoos, kuidas organism tervikuna suudab keerukatele stiimulitele eesmärgipäraselt reageerida ja kogemustest õppida.

Neljas peatükk (Kollektiivne intelligentsus) võtab vaatluse alla kollektiivse intelligentsuse ja ühiskondlike institutsioonide disaini.

Epiloog diskuteerib tehisintellekti arengu ja inimkonna tuleviku omavaheliste interaktsioonide teemal.

Hind:17,57 EUR

Tagasi