Täna on reede, 23.08.2019  

Avaleht Raamatud Tellimine (ostukorv) Kontakt Partnerid
 
 
 

Raamatud

Raamatud on klassifitseeritud eelkõige Tehnikaülikooli akadeemilist struktuuri silmas pidades. Otsing toimib nii autori, pealkirja kui ka sõna (või stringi) järgi pealkirjas või sisututvustuses.


Raamatud > Majandus > Majandusarvestus >

  
Raamatu nimi:Finantsarvestus
Autor:Lehte Alver, Jaan Alver
Kirjastus:Deebet
Ilmumisaasta:2017
Lehekülgi:552
Mõõdud:175*245mm
Kaal:1163 grammi
Alampealkiri:Põhikursus
Lühikirjeldus:Käesolevas raamatus on lõimitud kõrgkooli õpik ja (väike)ettevõtte finantsarvestuse käsiraamat.
Kirjeldus:

Nüüdisaegse finantsarvestuse põhikursuse õpiku-käsiraamatu esimene väljaanne ilmus 2004. aastal. Praegune, kolmas väljaanne võtab arvesse viimaste aastate muudatused, mis on seotud Euroopa Liidu uue raamatupidamisdirektiivi ilmumisega 2013 aastal ning Eesti raamatupidamise seaduse oluliste muudtuste/täiendustega, mis hakkasid kehtima alates 2016. ja 2017. aastast, samuti Raamatupidamise toimkonna juhendite ümberorienteerumisega väike- ja keskmise suurusega majandusüksustele mõeldud rahvusvahelisele standardile.

Raamat on mõeldud eeskätt nendele, kes pole varem finantsarvestusega (finantsraamatupidamisega) kokku puutunud ja valmistuvad tegema selles vallas esimesi samme.

Kuna uuemat eestikeelset erialakirjandust napib pea kõigis valdkondades, on autorid mõningaid teemasid käsitlenud kohati ulatuslikumalt, kui finantsarvestuse põhikursuses traditsiooniliselt on tavaks olnud. Erialaste teadmiste kõrval näevad autorid oma missiooni lugejate harituse tõstmises. Sellega on seletatavad ekskursid ajalukku, terminoloogiaalased kommentaarid, mitmesuguste uuringute tulemuste refereerimine ning põhikursust käsitleva õppevahendi kohta ebaharilikult paljude ja mitmekesiste allikate kasutamine. Autorite erilise tähelepanu objektiks on oskuskeel, mistõttu suurt rõhku on pandud terminoloogia korrektsusele. Välditud on primitiivseid, sisutühje toortõlkeid võõrkeeltest, mistõttu käesoleva raamatu oskussõnavara võib kohati erineda käibeväljenditest. Eesti terminite järel sulgudes toodud inglisekeelsed vasted peaksid kergendama materjali omandamist ja võõrkeelse erialakirjanduse kasutamist.

Hind:39,20 EUR

Tagasi