Täna on , 24.04.2019  

Avaleht Raamatud Tellimine (ostukorv) Kontakt Partnerid
 
 
 

Raamatud

Raamatud on klassifitseeritud eelkõige Tehnikaülikooli akadeemilist struktuuri silmas pidades. Otsing toimib nii autori, pealkirja kui ka sõna (või stringi) järgi pealkirjas või sisututvustuses.


Raamatud > Mehaanika > Masinaehitus >

  
Raamatu nimi:Mõõtmestamine ja tolereerimine
Autor:Rein Laaneots, Karl Raba
Kirjastus:TTÜ Kirjastus
Ilmumisaasta:2017
Lehekülgi:431
Mõõdud:175*245mm
Kaal:856 grammi
Lühikirjeldus:Kõrgkooli õpik sisaldab kõige uuemat ja olulisemat infot mõõtmestamise ja tolereerimise kohta.
Kirjeldus:

Õpikus kirjeldatakse tolereerimise põhimõisteid, mõõtmete hälbeid ja mõõteelementide omavahelisi iste ning selle juurde kuuluvat terminoloogiat. Käsitletakse kuju-, suuna-, asendi- ja viskumistolerantse ning nende tähistamist 2D- ja 3D-joonistel. Esitatakse töödeldud pinna karedust iseloomustavate suuruste olemus ja sisu, mõõtmise alused ja karedussuuruste väärtuste esitamine joonistel. Kirjeldatakse veerelaagrite, liistude, tihvtide ja hammasvõllide võimalikke iste kaaselemendiga ning plast-, kummi- ja puittoodete ning keermete osas esitatud mõõtmete täpsust iseloomustavad nõuded. Esitatakse mõõtmeahelate arvutamise alused. Selgitatakse osiste piirkaliibritega kontrolli põhimõtteid, kontrolliks ja vastuvõtuks kasutatavate kaliibrite valikut ning kirjeldatakse toodete tegelike mõõtmete spetsifikatsioonile vastavuse või mittevastavuse tõendatuse üle otsustamise reegleid koos nende kasutamisega kliendi ja tarnija vahelistes suhetes.

Õpik on ette nähtud õppematerjalina mõõtmestamise ja tolereerimise õpetamisel, eriti aga aine- ja lõputööde koostamisel kõrgkoolide kõikidel tehnikaerialadel bakalaureuse- ja magistriõppes.

Hind:26,20 EUR

Tagasi