Täna on reede, 23.08.2019  

Avaleht Raamatud Tellimine (ostukorv) Kontakt Partnerid
 
 
 

Raamatud

Raamatud on klassifitseeritud eelkõige Tehnikaülikooli akadeemilist struktuuri silmas pidades. Otsing toimib nii autori, pealkirja kui ka sõna (või stringi) järgi pealkirjas või sisututvustuses.


Raamatud > Mereakadeemia >

  
Raamatu nimi:Rakenduslik hüdromehaanika
Autor:Janek Laanearu
Kirjastus:TTÜ Kirjastus
Ilmumisaasta:2019
Lehekülgi:236
Mõõdud:175*245mm
Kaal:531 grammi
Lühikirjeldus:Raamat on sissejuhatuseks arvutusliku vedelikudünaamika teemasse.
Kirjeldus:

Õpiku sisu on koostatud autori pikaajalise õpetamistöö käigus valminud Tallinna Tehnikaülikooli ja Eesti Mereakadeemia hüdromehaanika kursuste loengumaterjalide põhjal. Lisaks merenduse ja laevanduse õppuritele on raamat hea õppematerjal üliõpilastele, kes peavad omandama arvutuslikud alused vedelike toime kohta hüdraulilistes süsteemides.

Õpikus on hüdromehaanika teema jaotatud kaheks põhiosaks.

Hüdrostaatika, mis selgitab rõhu muutust tasakaalulises vedelikus ning rõhujõu mõju uputatud pindadele ja kehadele. Näiteks võib tuua hüdrostaatilise rõhuga kaasneva koormuse arvutamise uputatud seinale; suhtelise tasakaalu tingimusel vedeliku vabapinna kuju määramise jäiga keha kiirendusega liikuvas anumas; uputatud kehale mõjuva üleslükkejõu arvutamise vms.

Hüdrodünaamika selgitab voolukiiruse arvutamist sõltuvalt vedelikus mõjuvatest jõududest. Näiteks võib tuua vedelikuanuma täitmis- ja tühjendamisajavahemiku arvutamise; piirde mõju arvutamise voolava vedeliku kiirusjaotusele; takistuse mõju arvutamise vedelikus liikuvale kehale vms.

Lisaks põhiosadele on õpikus olemas sissejuhatus teemasse, milles tutvustatakse Newtoni mehaanika ja termodünaamika printsiipe, mida on kasutatud hüdromehaanika teema väljaarendamiseks. Samuti on lisatud matemaatiline osa, mis võimaldab õppuril tutvuda õpikus kasutatud vektorite ja väljade tehetega, ning vektorväljade integraalsete teoreemidega.Raamatus on lisatud teadmistekontrolli küsimused, mõned olulised ingliskeelsed hüdromehaanika mõisted, kreeka tähestik, oskussõnad ja enamkasutatud tähistused.

Hind:41,40 EUR

Tagasi