Täna on esmaspäev, 17.12.2018  

Avaleht Raamatud Tellimine (ostukorv) Kontakt Partnerid
 
 
 

Raamatud

Raamatud on klassifitseeritud eelkõige Tehnikaülikooli akadeemilist struktuuri silmas pidades. Otsing toimib nii autori, pealkirja kui ka sõna (või stringi) järgi pealkirjas või sisututvustuses.


Raamatud > Infotehnoloogia > Arvutiteadus >

  
Raamatu nimi:Harmooniline analüüs ja funktsioonide lähendamine
Autor:Andi kivinukk, Lembit Pallas
Kirjastus:TTÜ Kirjastus
Ilmumisaasta:2002
Lehekülgi:133
Mõõdud:208*295mm
Lühikirjeldus:Õppevahend on mõeldud insenerialade, füüsika ja arvutusmatemaatika üliõpilastele ning teadustöötajatele, kes vajavad antud valdkonna teoreetilisi teadmisi. Käsitletakse teemasid, mis peaksid moodustama kõige tähtsama ühisosa harmoonilise analüüsi ja funktsioonide lähendamise kohta kirjutatud raamatutest.
Kirjeldus:Harmooniline analüüs algab Fourier' ridade ja Fourier' integraali traditsioonilise käsitlusega. Rakendustele orienteeritud lugeja võib jätta vahele täielike ortogonaalsüsteemide punkti. Signaaltöötlejatele peaks olema huvitav Shannoni-Kotelnikovi teoreem, mis matemaatiliselt on põhjendatud küll mitterangelt, aga edasi on antud teoreemi füüsikaline sisu. Fourier' teisenduse kõrval esindab Laplace'i teisendus rakendustes kasutatavat tähtsamat integraalteisendust. Rakenduste (praktiline signaalitöötlus, arvutiteadus jne) seisukohalt on vajalikud diskreetne Fourier' teisendus ja kiire Fourier' teisendus, mille revolutsioneeriv osa infotöötluses on vaieldamatu. Funktsioonide lähendusteooria klassikalise osa moodustavad punktid 8-11. Võrdlemisi erinevatest allikatest on kompileeritud punkt 12, mille sisu võiks pakkuda huvi rakenduste seisukohalt. Eestikeelses kirjanduses peaks meie Pàde lähendamise ja lainekeste arenduse käsitlus olema üsna ainulaadne. Raamatu piiratud mahu tõttu on mitu tähtsat teoreemi toodud tõestuseta. Siis on viidatud kirjandusele ja teoreemi sisu ning rakendusvõimalusi on selgitatud teoreetiliste ülesannetega. Erinevalt vanemast kirjandusest on selles raamatus kasutatud süstemaatiliselt normeeritud ruumide keelt.
Hind:2,49 EUR

Tagasi